Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

tel. 791191692 Rejestracja główna

ul. Fryderyka Chopina 24/1 87-100 Toruń

Chirurg naczyniowyChirurgia naczyniowa jest dziedziną zajmującą się chorobami wszystkich naczyń obwodowych.

Pośród nich najczęstszymi są choroby tętnic szyjnych, tętnic podobojczykowych oraz naczyń kończyn dolnych. Rzadszą przyczyną zgłoszenia się do specjalisty chirurgii naczyniowej są tętniaki aorty piersiowej i brzusznej, oraz miażdżyca naczyń jamy brzusznej.

Ze względu na możliwość zajęcia wszystkich części ciała chorobą naczyń spektrum dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów jest bardzo szerokie. Chorzy zgłaszają się z powodu bólów i zawrotów głowy, dolegliwości kończyn, czasami dolegliwości związanych z układem pokarmowym.

Bardzo często chorzy są kierowani przez innych specjalistów: ortopedów, neurologów, neurochirurgów, gastroenterologów którzy w związku z nietypowymi objawami lub opornym na leczenie przebiegiem choroby wysuwają podejrzenie  choroby naczyń.

Podczas pierwszej wizyty najczęściej można postawić ostateczne rozpoznanie. Wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego pozwala na zahamowanie rozwoju choroby, przygotowuje  również chorego do leczenia operacyjnego.

lek. Radosław Fajdek - Specjalista Chirurgii Naczyniowej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

lek. Radosław Fajdek
Specjalista Chirurgii Naczyniowej
Specjalista Chirurgii Ogólnej

Chirurgia naczyniowa jest dziedziną zabiegową i to właśnie leczenie operacyjne jest podstawą naszej działalności leczniczej.

Choroby naczyń tętniczych pozostają domeną leczenia szpitalnego, ze względu na ich złożoność, konieczność dłuższej hospitalizacji oraz większe bezpieczeństwo pacjenta leczonego w trybie stacjonarnym w ośrodku wielospecjalistycznym. Połączenie chirurgii wewnątrz naczyniowej oraz chirurgii otwartej pozwoliło na znaczną poprawę wyników leczenia i rozszerzenie leczenia zabiegowego na chorych z wieloma chorobami współistniejącymi, słabą wydolnością krążeniowo-oddechową i zaawansowaną chorobą naczyniową. Obecnie rzadko zdarza się by pacjent był zdyskwalifikowany leczenia operacyjnego ze względu na swój stan ogólny.

W leczeniu ambulatoryjnym natomiast na stałe zagościły zabiegi na naczyniach żylnych nóg. Jest to możliwe ze względu na niskie ryzyko operacyjne oraz niewielką inwazyjność zabiegów. Zabiegi zamykania żył oraz ich wycinania są stosunkowo bezpieczne i możliwe do przeprowadzenia w ciągu jednodniowego pobytu w gabinecie. Zamykanie żył wykonuję się przez ich sklejanie ( skleroterapia ) lub niszczenie wysoką lub niską temperaturą ( termoablacja lub krioablacja ). Wycinanie żył w większości przypadków wykonuje się przez nakłuwanie skóry i wyciąganie naczyń żylnych przy pomocy drobnych haczyków. Taki sposób postępowania oprócz skutecznego leczenia żylaków, pozwala uniknąć szpecących blizn. Zabiegi wykonujemy się w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu chory już kilkadziesiąt minut po zabiegu może opuścić gabinet.

W naszym Gabinecie wykonujemy pełną diagnostykę chorób naczyniowych ( badanie przedmiotowe, USG, USG Doppler ).  W zależności od diagnozy i potrzeb Pacjenta stosujemy leczenie zachowawcze ( w tym kompresoterapię dobieraną indywidualnie na miejscu ) oraz leczenie operacyjne.

W leczeniu operacyjnym koncentrujemy się na kompleksowym podejściu do problemów pacjenta. Leczymy zarówno drobne pajączki, pojedyncze żylaki jak i żylaki całych kończyn dolnych. 

Zakres i sposób operacji ustalany jest z Pacjentem podczas konsultacji z Chirurgiem Naczyniowym wykonującym dany zabieg.

Zapraszamy do współpracy.

ZoBACZ REZULTATY NASZYCH ZABIEGóW

Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
Korekcja powiek
Nici liftingujące
Botox
Modelowanie kształtu ust
Wolumetria twarzy
Leczenie łysienia
  1. Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
  2. Korekcja powiek
  3. Nici liftingujące
  4. Botox
  5. Modelowanie kształtu ust
  6. Wolumetria twarzy
  7. Leczenie łysienia
Elite Derm logo
ul. Fryderyka Chopina 24/1, Toruń
e-mail: elitederm@elitederm.pl
tel.: 791 191 692

Klauzula Informacyjna dla pacjentów EliteDerm

EliteDerm © 2016 - 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem