Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

tel. 791191692 Rejestracja główna

ul. Fryderyka Chopina 24/1 87-100 Toruń

SOCT

SOCT jest to badanie diagnostyczne umożliwiające uzyskanie bardzo dokładnych skanów struktur gałki ocznej: rogówki, kąta przesączania, tęczówki, komory przedniej, ciała szklistego, siatkówki i nerwu wzrokowego. 

Dzięki temu możemy poszerzyć nasze możliwości diagnostyczne w przypadku większości schorzeń okulistycznych jak i obserwować progresję zmian chorobowych u pacjenta. 

Diagnostyka obejmuje między innymi następujące stany chorobowe:

 • zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem ( AMD ) w postaci suchej i wysiękowej 
 • dystrofie siatkówki np. Choroba Stargardta
 • uszkodzenie nabłonka barwnikowego i fotoreceptorów
 • neowaskularyzacja siatkówki np. w wysokiej krótkowzroczności
 • jaskra ( diagnostyka i monitorowanie ) 
 • błony nasiatkówkowe (ERM),
 • cukrzycowy obrzęk plamki (CMO)
 • obrzęk plamki na innym tle
 • centralna retinopatia surowicza (CSR),
 • otwór w plamce,
 • trakcje szklistkowo-siatkówkowe
 • inne

Przebieg badania SOCT:

 • badanie jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Pacjent układa brodę na podbródku i dosuwa czoło do ramki celem ustabilizowania pozycji głowy. Następnie słucha poleceń lekarza i  podąża wzrokiem za świecącym znacznikiem. Badanie jest niezwykle proste i intuicyjne dla pacjenta. Trwa około 10 minut.  

Przygotowanie do badania SOCT:

 • do badania nie trzeba się szczególnie przygotowywać. W przypadku części pacjentów ze zbyt wąską źrenicą konieczne jest jednak rozszerzenie źrenicy co upośledza widzenie i zdolność kierowania pojazdami na 3-4 godziny. Sytuacja taka dotyczy głównie osób powyżej 60 roku życia lub ze schorzeniami współwystępującymi.  Zawsze należy o tym pamiętać zgłaszać się na badanie. 

W naszym ośrodku pracujemy na najnowszym tomografie optycznym firmy Optopol czyli REVO NX 130.

Dzięki uprzejmości firmy Optopol poniżej zamieszczamy materiały edukacyjne ( w tym zdjęcia ) dotyczące poszczególnych modułów diagnostycznych Tomografu. 

SIATKÓWKA

Pojedyncze badanie w trybie 3D jest wystarczające zarówno do przeprowadzenia analizy siatkówki, jak i wykrywania jaskry. Oprogramowanie automatycznie rozpoznaje 8 warstw siatkówki, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne diagnozowanie i oznaczanie położenia zmian chorobowych.

JASKRA

Kompleksowe narzędzia diagnostyczne takie jak: analiza morfologii tarczy nerwu wzrokowego z wykorzystaniem skali DDLS, analiza grubości włókien nerwowych i komórek zwojowych pozwalają na szybkie wykrywanie zmian jaskrowych oraz śledzenie postępów leczenia. Dzięki standardowym 14 parametrom nerwu wzrokowego oraz nowym współczynnikom Rim/Disc i Rim Absence opis stanu nerwu wzrokowego jest szybki i precyzyjny.

ANGIOGRAFIA SOCT

Angiografia SOCT to nieinwazyjna metoda obrazowania 3D przepływu krwi w naczyniach krwionośnych siatkówki. Obrazowanie przepływu oraz struktur naczyniowych dostarcza informacji na temat wielu schorzeń siatkówki. Skan Angio umożliwia ocenę stanu unaczynienia strefy okołodołkowej, peryferyjnej oraz tarczy nerwu wzrokowego. Niezwykle krótki czas skanowania od 1,6 sekundy w standardowej rozdzielczości oraz 3 sekundy w wysokiej rozdzielczości sprawia, że Angiografia OCT może stać się podstawowym badaniem okulistycznym

PRZEDNI ODCINEK

Do wykonania standardowego badania przedniego odcinka oka nie są potrzebne żadne dodatkowe akcesoria, dzięki czemu badanie przeprowadzane jest bardzo szybko. W badaniu przedniego odcinka możemy uwidocznić i zmierzyć kąt przesączania umożliwiając lekarzowi prowadzącemu podjęcie decyzji dotyczącej metody leczenia jaskry. 

TOPOGRAFIA OCT

T-OCT™ to pionierskie rozwiązanie umożliwiające wykonywanie szczegółowych map krzywizny rogówki. Przednia i tylna powierzchnia oraz grubość rogówki dostarczają cennych informacji na temat parametrów rogówki. Moduł T-OCT dostarcza map osiowych, tangencjalnych, map mocy rzeczywistej, map wysokości, mapy nabłonka oraz pachymetrii. 

Wykorzystujemy go między innymi w chirurgii refrakcyjnej i diagnostyce schorzeń rogówki ( np. stożka rogówki ).

BIOMETRIA OCT

B-OCT® to innowacyjna metoda pomiaru długości osiowej gałki ocznej za pomocą urządzenia OCT. Biometria dostarcza następujące parametry gałki ocznej: długość‚ osiowa AL, grubość rogówki CCT, głębokość przedniej komory ACD, grubość soczewki LT

Urządzenie wyposażone jest w unikalną technologię i-Tracking™, która kompensuje niekontrolowane ruchy gałki ocznej. Każdy obszar anatomiczny obrazowany jest dwukrotnie, po czym system tworzy wolny od artefaktów obraz przy wykorzystaniu technologii Motion Correction™. Eliminacja artefaktów powodowanych przez ruchy gałki ocznej i mruganie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości obrazów w komfortowy dla pacjenta sposób.

SOCTSOCTSOCTSOCTSOCTSOCTSOCTSOCT

ZoBACZ REZULTATY NASZYCH ZABIEGóW

Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
Korekcja powiek
Nici liftingujące
Botox
Modelowanie kształtu ust
Wolumetria twarzy
Leczenie łysienia
 1. Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
 2. Korekcja powiek
 3. Nici liftingujące
 4. Botox
 5. Modelowanie kształtu ust
 6. Wolumetria twarzy
 7. Leczenie łysienia
Elite Derm logo
ul. Fryderyka Chopina 24/1, Toruń
e-mail: elitederm@elitederm.pl
tel.: 791 191 692

Klauzula Informacyjna dla pacjentów EliteDerm

EliteDerm © 2016 - 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem