Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

tel. 791191692 Rejestracja główna

ul. Fryderyka Chopina 24/1 87-100 Toruń

W takiej sytuacji powieki dolne nie wymagają zabiegu chirurgicznego, ale można poprawić ich wygląd i napięcie właśnie laseroterapią frakcyjną. Zabieg laseroterapii trwa około 5-10 minut i wykonuje się go bezpośrednio po zakończonym zabiegu korekcji chirurgicznej powiek górnych.

Wykonując zabiegi jednoczasowo pacjent uzyskuje:

 • oszczędność łącznego czasu, który pacjent poświęca na zabiegi
 • tylko raz przechodzimy okres rekonwalescencji
 • efekt synergii ( oba zabiegi nawzajem się uzupełniają i wzmacniają swoje efekty )

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych zabiegów.

 

Korekcja plastyczna powiek:

Niestety okolica oczu często jako pierwsza ulega procesowi starzenia. Wraz z upływem lat skóra powiek wiotczeje i pojawia się jej nadmiar, czasami pojawiają się także przepukliny tłuszczowe. Dla większości naszych Pacjentów to problem nie tylko estetyczny ale również zdrowotny.

Podstawowe dolegliwości zgłaszane przez Pacjentów to:

 • pogorszenie wyglądu powiek
 • uczucie ciężkości powiek, szybsze męczenie się oczu
 • trudności w wykonaniu makijażu
 • worki pod oczami
 • smutny wyraz twarzy
 • w skrajnej sytuacji ograniczenie pola widzenia
 • oraz wiele innych

Dzięki zabiegowi plastyki powiek w Toruńskim Gabinecie Medycyny Estetycznej możecie Państwo zmniejszyć powyższe dolegliwości, uzyskując młodszy i bardziej wypoczęty wyraz twarzy. To również sposób na poprawę samopoczucia i zadowolenia z własnego wyglądu.

Zabieg jest stosunkowo prosty i bezpieczny choć wymaga on od doświadczonego operatora dużej precyzji i poczucia estetyki. Pamiętajmy również o tym, że powieki nie powinny być operowane bez szerszego spojrzenia na wygląd twarzy pacjenta ( opadanie brwi, policzków, marionetki, zmarszczki mimiczne, dodatkowy podbródek, ogólny stan skóry twarzy itd...). Chirurgiczna korekcja powiek często jest tylko jednym z etapów poprawy wyglądu twarzy. Lekarz w trakcie konsultacji, po wysłuchaniu problemów z jakimi boryka się pacjent, powinien przedstawić plan działania, który wspólnie z pacjentem muszą przedyskutować i zaakceptować. Na tym etapie niezwykle istotne jest urealnienie oczekiwań pacjenta. Niestety nie wszystkie oczekiwania można spełnić. Często powtarzam pacjentom, że można poprawić swój wygląd i wyglądać na osobę bardziej zadbaną, ale czasu przy pomocy chirurgii estetycznej się niestety nie cofnie.

Zabieg może dotyczyć powiek górnych, dolnych bądź też wszystkich czterech jednocześnie. Zajmuje on około półtorej godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent podczas całego zabiegu jest przytomny i może rozmawiać z lekarzem (w większości przypadków zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i uspokaja pacjenta ). Usunięciu podlega nadmiar zwiotczałej skóry i tkanki tłuszczowej. Na skórę zakładane są szwy, które zdejmowane są po 6-7 dniach w zależności od szybkości procesu gojenia się rany.

Po zabiegu normalnym zjawiskiem jest krwiak, obrzęk i zasinienie powiek. Krwiaki wchłaniają się około 10-14 dni, natomiast obrzęk może utrzymać się dłużej, więc na ostateczny efekt trzeba będzie poczekać nawet kilka tygodni. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, że na takie efekty warto zaczekać :-)

 

Laser frakcyjny CO2

Wielu z nas zmaga się z problemami dotyczącymi wyglądu twarzy. Zazwyczaj są to problemy związane z naturalnym procesem starzenia się skóry, a więc utrata napięcia skóry, zmarszczki, przebarwienia czy poszerzone pory. Mogą to być również dolegliwości występujące niezależnie od wieku pacjenta np: różnego rodzaju blizny pooparzeniowe, potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe. W takich przypadkach warto zastanowić się nad laserowym liftingiem twarzy. To niezwykle skuteczna metoda stosowana w medycynie estetycznej, która już po pierwszym zabiegu przynosi wyjątkowe rezultaty. Najlepsze efekty można uzyskać dzięki serii zabiegów ( co 4-6 tygodni ) oraz łączeniu zabiegu z jednoczasowym podaniem osocza bogatopłytkowego.

Dzięki zastosowaniu powyższej terapii uzyskujemy odmłodzenie wyglądu, rozjaśnienie cery, likwidację przebarwień i plam, redukcję drobnych zmarszczek i porów, poprawę ukrwienia skóry. Skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45 - 60 minut w zależności od lokalizacji i powierzchni zmian poddawanych leczeniu. Laser frakcyjny CO2 wytwarza tysiące mikroskopijnych otworów odparowując w tych miejscach tkankę. Pomiędzy niewidocznymi dla ludzkiego oka "dziurkami" zostaje nieuszkodzona tkanka, od której rozpoczyna się proces gojenia, przebudowa kolagenu i intensywna regeneracja skóry.

Proces gojenia:
Bezpośrednio po zabiegu do 3 dni - punktowe krwawienie, rumień
Od 3 do 7 dni - złuszczanie naskórka
2 tygodnie - całkowite gojenie się ran i pierwsze efekty

Po 2 tygodniach w organizmie pojawia się nowy kolagen, jego produkcja trwać będzie jeszcze przez 3 do 6 miesięcy wpływając pozytywnie na proces regeneracji skóry. Przez cały ten okres skóra stopniowo poprawia swój wygląd aby po 6 miesiącach osiągnąć docelowy rezultat terapii.

UWAGA !
Ten zabieg nie jest dla ciebie gdy:
jesteś w trakcie infekcji ogólnoustrojowej bądź zakażenia miejscowego ( opryszczka, zmiany ropne ). Przeciwwskazaniem jest również ciąża pacjenta.

Poniżej umieściliśmy zdjęcia naszej pacjentki przed i po przeprowadzeniu łączonej terapii chirurgiczno/laserowej. Proszę zwrócić uwagę, że nie tylko powieka górna wygląda rewelacyjnie po zabiegu ale również zmianie uległ wygląd/stan powieki dolnej: zmniejszeniu uległa ilość drobnych zmarszczek, zwiększyła się jędrność skóry i poprawił się jej koloryt. Widoczne jest to najlepiej na zdjęciu oznaczonym - miesiąc po

 

Efekty zabiegu

Korekcja plastyczna powiek - przed zabiegiem
Korekcja plastyczna powiek - przed zabiegiem
Korekcja plastyczna powiek - przed zabiegiem
Korekcja plastyczna powiek - przed zabiegiem
Korekcja plastyczna powiek - przed zabiegiem
Korekcja plastyczna powiek - przed zabiegiem
     
Korekcja plastyczna powiek - tydzień po zabiegu
Korekcja plastyczna powiek - tydzień po zabiegu

Korekcja plastyczna powiek - tydzień po zabiegu

Korekcja plastyczna powiek - tydzień po zabiegu

Korekcja plastyczna powiek - miesiąc po zabiegu

Korekcja plastyczna powiek - meisiąc po zabiegu

 

ZoBACZ REZULTATY NASZYCH ZABIEGóW

Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
Korekcja powiek
Nici liftingujące
Botox
Modelowanie kształtu ust
Wolumetria twarzy
Leczenie łysienia
 1. Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
 2. Korekcja powiek
 3. Nici liftingujące
 4. Botox
 5. Modelowanie kształtu ust
 6. Wolumetria twarzy
 7. Leczenie łysienia
Elite Derm logo
ul. Fryderyka Chopina 24/1, Toruń
e-mail: elitederm@elitederm.pl
tel.: 791 191 692

Klauzula Informacyjna dla pacjentów EliteDerm

EliteDerm © 2016 - 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem